Varyant Ayrıştırma (Listeleme) Özelliği

Varyant Ayrıştırma (Listeleme) Özelliği

Varyant Ayrıştırma (Listeleme) Özelliği

Bu işlem, varyantların ayrı ürün olarak listelenmesini sağlamaktadır.

Örneğin: Renk grubu seçildiğinde ürüne ait tüm renklerin ayrı ürün olarak listelenmesini sağlayacaktır.

  • V Yaka Kısa Kollu T-shirt - Beyaz
  • V Yaka Kısa Kollu T-shirt – Siyah


- Anasayfa bileşenlerinde, varyantlar ayrıştırılarak gösterilmiyor. Bunun nedeni, müşterilerin vitrin ürünü olarak seçtikleri ürünleri yan yana sergilediğimizde, aynı ürünün tekrar ediyor gibi görünme riskinin olmasıdır. Bu yüzden, anasayfa bileşenlerindeki ürün gösteriminde varyant ayrıştırmasından kaçınıyoruz ve ürünleri bu prensiple sergiliyoruz.


- Kategori, Markalar, Ürün Kataloğu ve Arama sayfalarında, bir varyant grubuyla veya belirli bir ürünle ilgili varyant ayrıştırması aktifse, gösterim şekli belirtilen standartlara göre ayarlanıyor.

 

- Tüm ürünlerde, Renk veya Beden gibi belirli varyant gruplarını toplu olarak ayırma özelliği etkinleştirilebilir. Ayrıca, istenirse tek bir ürün veya seçilen bazı ürünler için bu ayrımı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak mümkündür.

Görselde görüldüğü üzere, aynı kategoride yer alan dört üründen ikisinde varyant ayrıştırma özelliği kapalı durumdayken, diğer ikisinde açıktır.
Açık olan ürünlerde, varyantlara özgü görseller, fiyatlar gibi detaylar görüntülenebilmektedir.

Varyant Ayrıştırma Özelliğini Toplu Aktifleştirme :


Ürüne Özel Seçim :


Ürün Kartında Varyant Bilgisi Ayarı :
Yönetim > Genel Ayarlar > Katalog Ayarları > Varyant Ayarları sayfasından yönetebilirsiniz.

 

Kategori veya diğer listeleme sayfalarında, ayrıştırılmış bir varyanta sahip ürüne tıklandığında, ürün detay sayfası açılır ve otomatik olarak ilgili varyantın ilk seçeneği önceden seçilmiş olarak görüntülenir.

Arama sayfasında yapılan aramalarda, varyant isimlerine göre de arama yapılabilir.
Örneğin, 'Gri' kelimesini içeren varyantlara sahip ürünleri arattığımızda, varyant isimlerinde 'Gri' geçen ürünler listelenir.