n11depom Fulfillment ve Lojistik Entegrasyonu

n11depom Fulfillment ve Lojistik Entegrasyonu

Entegra - N11Depom Webinarı

1. n11depom nedir, nasıl bir hizmet sunar?

n11depom, Entegra, n11.com ve Ekol Lojistik iş birliğiyle sağlanan,  bir depolama ve sipariş yönetimi (fulfillment) hizmetidir. E-Ticaret Lojistiği olarak da tanımlanabilir. Mağazalar, bakiye satın alımlarının akabinde ürünlerini Ekol Lojistik depolarına gönderir. Sonrasında n11depom, tüm pazar yerleri ve kendi web siteleri üzerinden gelen siparişlerin paketlenmesi ve kargolanmasını sağlar. Ayrıca tüm iade süreçlerini sizin adınıza yönetir. Kısacası n11depom tüm operasyonel yükünüzü üstlenir, size satışa odaklanmak için vakit kazandırır. Entegra kullanıcıları tüm bu operasyonlarını tek panelden yönetebilir.

2. n11depom’dan hizmet almaya nasıl başlanır?

n11depom hizmetinden faydalanmak için, n11 mağaza panelinizden Depo Yönetimi kısmından bakiye satın almanız ve Entegra programı kullanıyor olmanız gerekmektedir. Firma bilgilerinize istinaden Ekol Lojistik tarafında kayıt süreci başlatılır. Akabinde ürünlerinizi depoya göndererek hizmetten faydalanmaya başlayabilirsiniz.

3. n11depom’a ürünleri nasıl tanımlarım?

n11depom için seçeceğiniz ürünlerinizi, Entegra panelinizden tanımlayabilirsiniz.

4. Ekol Lojistik Deposuna ürünlerimi nasıl gönderirim?

Ürünlerinizi Entegra üzerinden tanımladıktan sonra; n11depom panelinizden Ekol Lojistik sistemine bağlanarak depoya göndereceğiniz ürünleriniz için iş emri oluşturmanız gerekir. Ürünlerinizi tedarikçinizden direkt olarak depoya sevk edebilir veya kendi anlaşmalı kargo veya lojistik firmalarınız aracılığıyla toplu halde ilgili depo adresine gönderebilirsiniz.

5. Ekol Lojistik Deposuna hangi ürün gruplarımı gönderebilirim?

Gıda dışı; yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı olmayan, sağlığa zararlı madde içermeyen, Türk Ticaret Kanunu’na göre satışı ve depolanması olumsuzluk teşkil etmeyen tüm ürünler Ekol Lojistik deposuna gönderilebilir.

6. n11depom kapsamındaki ürünler tüm pazar yerlerinden gelen siparişler için sevk edilir mi?

n11depom’daki ürünleriniz hem tüm pazar yerleri hem de varsa kendi e-ticaret sitenizden gelen siparişlerin tümü için sevk edilir.

7. Sipariş aldığımda ne yapmam gerekir?

Önceden n11depom hizmetine dahil ettiğiniz ve depoya gönderdiğiniz bir ürün için sipariş aldığınızda herhangi bir işlem yapmanız gerekmez. Tüm operasyonel süreç n11depom tarafında yürütülür. Ürününüz için fatura oluşturmanız yeterlidir. Sonrasında, Entegra panelinizde veya ilgili pazar yeri mağaza panelinizde takibini gerçekleştirebilirsiniz. Gelen siparişleriniz Entegra tarafından otomatik olarak Ekol e iletilir.

8. Fatura ve irsaliye süreçleri nasıl yönetilir?

n11depom’dan gönderilen siparişler için fatura mağaza tarafından kesilir. Mağaza, E-fatura/E-arşiv fatura olarak faturayı müşterinin e-posta adresine gönderebilir. Matbu fatura kesilmesi durumunda, mağazanın ayrıca faturayı kargolaması gerekir.

9. Ekol Lojistik depolarında tutacağım stok sigortalanır mı?

n11depom hizmeti kapsamında stokunuz standart olarak 100.000 TL’ye kadar Ekol Lojistik tarafından sigortalanır, sigortalama maliyeti hizmet bedelinin içerisindedir. Ayrıca sigorta tutarınızı artırmak istemeniz halinde, kayıt formunda talep ettiğiniz bedeli belirtmeniz gerekmektedir. Belirtilen tutara istinaden, ek sigorta poliçe bedeli bakiyeden düşülerek tahsil edilir.

10. n11depom sigorta süreci nasıl işler?

Depodaki ürünleriniz 100.000 TL’ye kadar Emtia yangın sigortası kapsamında teminat altına alınmaktadır. İlave olarak, Ekol Lojistik tarafından, TTK Kapsamındaki sorumluluklarımızı teminat altına alan Depo İşleticisi Mali Mesuliyet Sigortası bulunmaktadır.

11. Ekol Lojistik depolarındaki ürünlerimi toplu halde kendi depoma çekebilir miyim?

Evet, istediğiniz zaman n11depom’daki ürünlerinizi toplu halde kendi adresinize kargo/lojistik anlaşmanızla sevk ettirebilir veya kendiniz teslim alabilirsiniz. Ayrıca ek hizmet bedeli dahilinde Ekol Lojistik’ten ürünlerinizin toplu halde adresinize teslim edilmesini talep edebilirsiniz.

12. n11depom kapsamındaki ürünlerim nasıl paketlenir?

Ürünleriniz, kargoda zarar görme ihtimalini minimuma indirecek şekilde profesyonel ekiplerce özenle paketlenir.

13. Ekol Lojistik Depolarından ürünler hangi kargo anlaşması ile sevk edilir?

Ürünleriniz, pazar yeri anlaşmaları veya kendi anlaşmanızla sevk edilir. Kendi anlaşmanızla sevk edilecek ürünler için pazar yeri bazlı cari bilgilerinizi n11depom panelinizden tanımlamanız gerekir. Pazar yeri anlaşması kullanım zorunluluğu şartları geçerli olmaya devam eder.

14. n11depom Entegra entegrasyonu ücretli midir? 

Entegra kullanıcıları 01.01.2022 ye kadar n11depom entegrasyonunu Entegra'ya ek bir bedel ödemeden tüm paketlerde ücretsiz olarak kullanabilirler.

15. n11depom kullanım ücretleri nedir?
Detaylı bilgiye n11depom.com dan ulaşabilirsiniz.