Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Soru: Merhaba, ürün bazlı hayali stok kullanabiliyormuyuz Sorulma Tarihi: 14.01.2019 13:26

Entegra Bilişim Cevabı: Merhaba, Evet ürün bazlı adet2 kullanarak bu adeti hayali stok olarak belirleyebilirsiniz. Guncel versiyonlarımızda ürün içerisinde ürün bazlı adet 2 kullan tıkı bulunkatadır.


Soru: xml ile ilgili bilgi istemekteyim. yazılımcımız ile yaşadığımız sorun sebebi ile sitemizden güncel xml alamamaktayız. Konu hakkında ne yapılabilir hakkında görüşmek isteriz. Sorulma Tarihi: 01.02.2017 15:42

Entegra Bilişim Cevabı: Merhaba, Entegra üzerinden esnek bir şekilde hem xml ler herhangi bir sınırlama olmaksızın içeri alınabilir. Hem de isteilen kategori, marka veya tedarikçinin ürünleri istenilen formatta dışarı verilebilmektedir.


Soru: Merhaba. Bir müşterim N11 ve Gittigidiyorda satış yapmaktadır. Günlük ortalama siparişi 100 üzerindedir. Mikro v15 9000 serisi muhasebe programı kullanıyor. Müşterimin isteği Siparişlerin otomatik carileri açılsın, faturasını bassın fakat cariler açılırken n11 ve GG komisyonlarını hesaplasın ve bukomisyon tutarlarını mikroda N11 Komisyon ve GG Komisyon hesaplarına virman yapsın. Dahasonra tahsilatlar geldiğinde de bu tahsilatları işlesin. Bu şekilde N11 ve GG den alacağı paranın hesabını tutabilsin. Ayrıca Müşterim UPS kargo ile çalışıyor. UPS kargoda UMO denilen bir sistem var ve bu sistem üzerinden fatura kesilen cariler yine tek tek açılması gerekiyor ve sonucunda da barkod basılıyor. Bunuda fatura basılınca yapılmasını istiyor. Sanırım hazırda bu şekilde bir sisteminiz yoktur. Eğer bu sistemi ücreti ile yazdırmak istersek nasıl yardımcı olursunuz bize. Eğer mümkünse de aracı olarak çalışmak isterim sizinle.Ayrıca bu sistemi yılbaşına kadar yapmamız gerekiyor. Saygılarımla. İyi çalışmalar. Sorulma Tarihi: 18.12.2016 02:46

Entegra Bilişim Cevabı: Mikro v14 ve daha sonrasında çıkan tüm serilerle entegraayonumuz mevcuttur. Tüm eticaret platformlarından gelen siparişler mikoya otomatik düşerek ilgili müşterilerin carileri otomatik açılmaktadır. Siparişler de otomatik oluşmaktadır. Siparişler oluşurken siparişlerin başına platform bazında Ön kod eklenebilmektedir. Böylece raporlamalarda platform bazında yapılabilmektedir. N11 Gittigidiyor Hepsiburada gibi pazryerlerinin api lerinde satıcıya yapılan ödemelerle ilgili bilgi gelmediğinden gelen ödemelerin işlenmesi manuel olarak takip edilebilmektedir.


Soru: Merhaba Paket 2'yi aldığımızada kendi Wordpress sayfamızda kullanabilir miyiz? Sorulma Tarihi: 21.11.2016 11:30

Entegra Bilişim Cevabı: Paket 2 ile Entegra mevcut bir eticaret sitenize xml veya api ile entegre olabilmektedir. Eğer Tsoft, Projesoft, Ideasoft, Ticimax, Shopphp, Opencart alt yapılı bir eticaret sisteminiz var ise anlık olarak api ile, Diğer alt yapılarda bir eticaret sisteminiz var ise xml ile periyodik olarak ürün güncelleme yaptırıyoruz. Wordpress te de yine Entegra ürün havuzunda bulunan ürünleri örneğin 10 dakikada bir xml export ederek otomatik bir şekiilde sitenize gönderebilir. Anlık olarak ise n11 gittigidiyor hepsiburada sanalpazar eptt ve akakçe pazaryerlerinde güncelleyebiliriz. Ya da Wordpress sitenizeden Entegra'ya bir xml çıktısı verebilirseniz bu xml i her 10 dakikada bir Entegra'ya çekebilir ve değişiklikleri tüm diğer satış plaformlarına anlık olarak gönderebiliriz.


Soru: Merhaba, Gittigidiyor entegrasyonunda varyantlı ürünlerimizi listeleyebiliyormuyuz. Sorulma Tarihi: 18.11.2016 16:34

Entegra Bilişim Cevabı: Evet Entegra, gittigidiyor entegrasyonu ile ürünlerinizi seçenekli olarak sisteme girebilir ve tüm eticaret sitelerinizde ve Gittigidiyorda seçenekli olarak ürün yayınlayabilirsiniz. Fakat gittigidiyor her kategoride seçenekli ürün açmaya izin vermemektedir. Bu yüzden seçenekli ürün açmadan önce gittigidiyorun listeleme yapacağınız kategoride seçenekli ürüne izin verip vermediğini ve hangi seçenek tiplerine izin verdiğine dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca gittigidiyor da ürün listelerken seçeneklere göre fiyat değiştirmeye gittigidiyor izin vermemektedir. Örneğin: Halı satıyorusunuz, halının 150x100 ve 300x150 olarak 2 farklı boy seçeneği var. Boy seçeneğine göre fiyat değişmesi gerekecektir. Entegra da ürünün seçeneklerine göre fiyat farkını yazarak N11 hepsiburada ve eticaret sitenizin entegrasyonun da ürünler seçenekli listelenecek, seçenek değiştiğinde fiyatta değişecektir. Fakat gittigidiyor böyle bir duruma izin vermediği için ürün gittigidiyora listelenememektedir. Bu durum için Entegra'ya yeni getirdiğimiz bir özellikle Entegra ürün formundan "Bu ürünün seçeneklerini gg de ayrı ürün olarak oluştur" özelliğini seçerek diğer platformlara tek ilan ve seçenekli listelenen ürünler Gittigidiyor entegrasyonunda tüm seçenekleri ayrı ürünler olarak oluşur ve listelenebilir. Böylece tek ürün kartında tüm platformlara seçenekli ürün yollayabilmiş olursunuz.