Muhasebe Entegrasyonu Kategorisinde Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Muhasebe Entegrasyonu Kategorisinde Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Soru: Merhaba, ürün bazlı hayali stok kullanabiliyor muyuz?   Sorulma Tarihi: 14.01.2019 13:26


Entegra Bilişim Cevabı: Merhaba, Evet ürün bazlı adet2 kullanarak bu adeti hayali stok olarak belirleyebilirsiniz. Guncel versiyonlarımızda ürün içerisinde ürün bazlı adet 2 kullan tıkı bulunkatadır.


Soru: Merhaba. Bir müşterim N11 ve Gittigidiyorda satış yapmaktadır. Günlük ortalama siparişi 100 üzerindedir. Mikro v15 9000 serisi muhasebe programı kullanıyor. Müşterimin isteği Siparişlerin otomatik carileri açılsın, faturasını bassın fakat cariler açılırken n11 ve GG komisyonlarını hesaplasın ve bukomisyon tutarlarını mikroda N11 Komisyon ve GG Komisyon hesaplarına virman yapsın. Dahasonra tahsilatlar geldiğinde de bu tahsilatları işlesin. Bu şekilde N11 ve GG den alacağı paranın hesabını tutabilsin. Ayrıca Müşterim UPS kargo ile çalışıyor. UPS kargoda UMO denilen bir sistem var ve bu sistem üzerinden fatura kesilen cariler yine tek tek açılması gerekiyor ve sonucunda da barkod basılıyor. Bunuda fatura basılınca yapılmasını istiyor. Sanırım hazırda bu şekilde bir sisteminiz yoktur. Eğer bu sistemi ücreti ile yazdırmak istersek nasıl yardımcı olursunuz bize. Eğer mümkünse de aracı olarak çalışmak isterim sizinle.Ayrıca bu sistemi yılbaşına kadar yapmamız gerekiyor. Saygılarımla. İyi çalışmalar. Sorulma Tarihi: 18.12.2016 02:46


Entegra Bilişim Cevabı: Mikro v14 ve daha sonrasında çıkan tüm serilerle entegraayonumuz mevcuttur. Tüm eticaret platformlarından gelen siparişler mikoya otomatik düşerek ilgili müşterilerin carileri otomatik açılmaktadır. Siparişler de otomatik oluşmaktadır. Siparişler oluşurken siparişlerin başına platform bazında Ön kod eklenebilmektedir. Böylece raporlamalarda platform bazında yapılabilmektedir. N11 Gittigidiyor Hepsiburada gibi pazryerlerinin api lerinde satıcıya yapılan ödemelerle ilgili bilgi gelmediğinden gelen ödemelerin işlenmesi manuel olarak takip edilebilmektedir.